Monti_2

Členem od 5.6.2014

Věk 64 let (do provozu zařazen v lednu 1956) – občanským jménem Ing. Jiří Maršálek - žiju v Ostravě.

V mládí jsem se vyučil na lokomotivách, vlastnil dva mopedy Stadion a Jawu 250 kývačku. Po studiích a svatbě jsem jeden válec jawy vyměnil za dva válce trabanta. Dodnes cítím „vůni“ oleje a nezapomenutelný zvuk motoru pracujícím na principu náhodných výbuchů. V té době jsem vynikal zejména obratností, s jakou jsem dokázal přejet kocoura. Díky plastové karoserii se třením o ni naježil a ledviňák pak byl pak daleko hřejivější než z králíka…¨

 Po hubených letech na čtyřech kolech jsem se letos (2014) na jaře vrátil k motorkám. Na svém celoodpruženém kole vynikám mezi kamarády rychlou jízdou z kopce, dokonce jsem si zvýšil počet tělesných otvorů (již zašito). A proto jsem se pro začátek rozhodl pro stroj nižší kubatury, ale přitažlivých tvarů a začínám na Suzuki VL 125 Intruder  „kochacími „ jízdami v širokém okolí Ostravy.

Kromě kola jsem v mládí lezl po skalách, dosud lyžuji i sáňkuji, běhám na běžkách, jezdím na kánoi i na raftu, hraju hokej na rybníce, spím pod širákem, věnuji se bojovému umění, chovám osmáky degu, zvelebuji chaloupku v Beskydech a manželku v Ostravě. To by tak mohlo stačit.

Pracuji jako strojní konstruktér.

„Kdy, když ne teď “…..času je málo. A tak hledám „houf pohodářů a pohodářek “ (na dvou kolech), další výzvy a nové zážitky. Žádnou divočinu. Vaše svobodná motosquadra by mi vyhovovala, vezmete-li mne mezi sebe až dozraju.

Jezdím na SUZUKI VL 125 Intruder

Do sezóny 2015 vyjíždím na SUZUKY VS 800 Intruder

a ještě jsem si pořídil KAWASAKI Z650