Moje motorkářská historie

Mám přezdívku Viragodědek a starám se o tyto stránky.

Moje motorkářská historie začala v roce 1964 kdy jsem si s pomocí rodičů koupil svou první malou motorku JAWA 555 Pionýr.


Po dovršení 17 let jsem přestoupil na na JAWU 250 tip 553 "Libeňák". S touto motorkou jsem v týmu Rudé hvězdy Ústí zkoušel tři sezóny jezdit motocyklové soutěže. Moje maličkost má č. 331


 

Po třech letech v sedle JAWY 250 přišly změny. Motorku jsem prodal a musel jít na vojnu. Naštěstí byl můj pobyt v zeleném krátký. Po čtyřech měsících jsem se vrátil domů , oženil se , přišli děti a s tím jiné starosti. Do domácnosti přibylo auto a na krátký čas také poslední motorka JAWA 90 Cross.

V porevoluční době , kdy se na silnicích začaly objevovat více a více pěkné motorky všech značek , jsem v koutku duše doufal , že možná někdy ........

A pak přišel rok 2006 a já jel se synem koupit ojetou YAMAHU 600 Fazer. A to u mě opět vyvolalo vzpomínky na motorkářské roky. Měl jsem doma internet , a tak jsem začal prohlížet stránky s inzeráty motorek. Můj věk a finanční možnosti mě nasměrovali na ojetou YAMAHU Virago XV 535. A tak jsem se se souhlasem mé tolerantní manželky stal po 33 letech zase motorkářem.

Motorku jsem si přivezl až koncem října , a tak putovala hned do garáže. Přes zimu jsem se s ní seznamoval , trochu vylepšoval a hlavně na netu sháněl rady a informace. Ale hlavně se těšil na jaro , abych mohl zahájit mou novou motorkářskou éru.

Pomaloučku polehoučku jsem se s ní seznamoval a zjišťoval , co umí těch 34 kW v jejím motoru.
První sezónu jsem absolvoval jen vyjížďky po okolí. Sezóna uběhla jako voda a motorka už byla zase zazimovaná v garáži. Přes zimu jsem zase leštil a vylepšoval různými doplňky.
Zima skončila a já vyrazil do druhé sezóny. Prodlužoval jsem projížďky a zjišťoval , že už motorku zvládám. Výlety se začali prodlužovat a já poznával okolí Ústí , vršky Krušných hor a zajížděl jsem i k našim německým sousedům.

 

Také se mi podařilo přesvědčit mojí drahou polovičku a tak mám občas za sebou baťůžek.


A opět skončila sezóna , motorka v garáži a já u internetu na Motorkářích.
Na Silvestra po obědě jsem zase seděl u počítače a napadlo mě " Kolik motorkářů nad 60 let ještě jezdí a také jsou zaregistrováni na Motorkářích" ? Co se dělo dál , bude napsáno v dalším příspěvku.