Domi.1

Členkou od 26.11.2010

56 let. Vlastním jménem Radomíra Kouřilová - bydlím v okrese Benešov u Prahy.

K motorkám jsem se dostala  tak nějak náhodou,  protože mě nikdy  nezajímaly.  Před 2 lety si začal dělal velké Áčko náš syn, kterého kamarád má sbírku strojů zn. Jawa, a tak si chtěl synátor pořídit tutéž „strojovnu“. Protože v naší rodině nikdy motorka nebyla, krom 2-letého období vlastnictví Babetty, měl i učení v Autoškole v Praze hodně těžké, nemaje znalosti ani praxi. Po rodinné dohodě jsme jeli zakoupiti stroj Jawa 350 - na učení a do začátku bude stačit – když to někde vyvalí – škoda nebude tak velká a na něčem se to naučit musí.  Začal trénovat na přilehlé louce a my s mužem jsme tam občas zašli nakouknout, jak mu to jde. A TADY byl asi začátek i mé náklonnosti k těmto přibližovadlům. Syn s mužem do mne tak dlouho rýpali, ať si zkusím, že jsem nakonec neodolala ( přeci se nebudu bát motorky, že jo..), sedla jsem na ní a objela pomalilinku  na 1 rychl. stupeň kruh o průměru cca 30 metrů…  Další den už jsem přišla na louku v teniskách a objela kruh  na 2 - jku..

Pak už jsem jen honem sháněla na podzim AŠ, kde mají ještě tento rok volno – sehnala jsem až v Praze, kde jsem v září 2008 absolvovala zkoušky, mezitím jsem stačila koupit krásnou bílou Yamahu Drag Star 650, zvaná Sněhurka, na které jsem ještě pojezdila cca 1,5 měsíce do zimy. Rok 2009 byl ve znamení učení jízdy, hooodně čtení na forech, jízdy na srazy, v koloně, i sama. Za tuto sezonu jsem najela 8 000 km. Manžel si udělal též velké A o 3 měsíce později, zakoupil Honda Shadow 600 a jezdili jsme občas i spolu.

Po roce ježdění  na malém dráčkovi  ( 8 000 km ), jsem zatoužila po silnější mašince a tak na jaře dalšího roku ( 2009) už bublala na zahradě další Yamaha, tentokráte V Star 1100. Jsem s ní velice spokojená, a abych měla při jízdě společnost, jezdí se mnou malý spolujezdec Kryštůfek, což je ten nejlepší ledviňáček na světě. Jezdím ráda, jezdím dost a doufám, že mi to ještě vydrží. Tuto sezonu se mi na tachometru objevilo  najetých   12 000 km.

(Sněhurka jakožto srdeční záležitost zůstala samo doma, jezdí na ní manžel, jeho bejvalka Honda šla do světa.)

 jezdila jsem na YAMAZE V Star 1100 a na cestách mě doprovází přítel Kryštůfek

A máme tu změnu. Manžel dostal mojí YAMAHU V Star 1100 a já budu příští sezónu sedlat MOTO GUZZI Breva 1100