Jobik

Členem od 27.2.2013

76 let – vlastním jménem Ing. Josef Sládek – bydlím v Novém Městě na Moravě.

Pracoval jsem jako dělník, pak v různých funkcích v zemědělství i mimo a nakonec u státní správy.
Řidičák jsem dělal na péráku JAWA 25O, pak to byla JAWA 175, půjčená JAWA 350 a pak další služební ČZ 175 a vlastní na 19 kolech. Nezapomenutelnou "motorkou" v mém životě byla JAWA Minor, krásný dvoumístný sporťák. Ale péče  o rodinu na čas přerušila mé motochoutky, a jak se střídala zaměstnání, střídaly se služební i osobní automobily, přibyly traktory, náklaďáky, ARA i kombajny.
Synci dorostli a jeden projevil zájem o motorky, pohrdaje silničními statistikami, koupil nádherný stroj Suzuki Bandit 650, kterého posléze vyměnil za Hondu CBF 600. Na Bandita však nezapomenu, nejen že to je kus nádherné kovářské práce, ani proto, že na mne byl vysoký, ale protože mi vrátil touhu jezdit. A třeba objet ta  krásná místa a pár dobrých přátel z doby, kdy jsem byl aktivním vodákem a lyžařem. Poslední léta rád chalupařím a zkouším řemesla všeho druhu
Moje milá žena, které vděčím za to, že jsem se nezbláznil již dřív z daleko vážnějších důvodů, ač motorky nemusí, motorkáře naštěstí může, konstatovala celkem rozumně že jsem se zbláznil na stará kolena. Protože se takovým lidem nemá odporovat a pod vyhlídkou kulatin "souhlasila" s koupí Yamahy Virága 535, motorky která mé postavě i potřebám vyhovuje.

Jezdil jsem na YAMAZE XV 535 Virago

do sezóny 2014 vyrážím na YAMAZE XVS 650 DragStar od motodědkaGustika

A je tu další změna. Do sezóny 2015 vyjíždím na SUZUKI VS 1400 Intruder.