loban

Členem od 6.1.2013

76 let – vlastním jménem Petr Lobeč - v důchodu jsem se přestěhoval na chaloupku na hranicích s Bavorskem do osady Spáleneček u České Kubice.

Mám tu šest severských tažných psů plemene Sibiřský husky a jezdím s nimi jako se spřežením buď s károu a když je sníh tak se saněmi každý den trénovat a vozit dřevo na topení. Pokud je teplo, tak je nechám chrápat a jedu na motorce.

Čtyřicet let jsem pracoval v Letňanské Avii, do vojny jako konstruktér a po vojně ve vývoji jako zkušební technik na brzdě motorů. Krátce před mojí penzí si nafoukaní korejští vlastníci mysleli, že už mají nejlepší náklaďák na světě a zrušili vývoj. Všechny motoráře vyhodili, takže až do penze jsem dělal strojníka bezvýkopových strojů u firmy, zabývající se stavbou vodovodů. Řidičák jsem ale dělal  už v roce 1961 a to ještě na Jawě 250 Pérák. Jezdit jsem začal na vypůjčené předválečné Jawě 250  Special s ručním řazením. Po roce jsem koupil kývačku Jawu 150. Ta měla motor ČZ 150 C, byla to tříkvaltová motorka, ale už s velkými bubny. Jezdil jsem na ní až do roku 1973.  Do důchodu jsem si koupil Suzuki Savage 650. Tenhle kouzelný jednobuch mám stále, ale na dlouhé cesty jsem si před dvěma lety koupil Yamahu Drag Star 650.

moje YAMAHA XVS 650 Dragstar Classic

mám ještě SUZUKI LS 650 Savage

a ještě šest severských tažných psů plemene Sibiřský husky