deha 

Členem od 10.11.2013

77 let - vlastním jménem Karel Derfl - bydlím v Praze Ďáblicích.

Otec měl malou dílnu, kde opravoval auta a motocykly a my s bratrem (dvojčetem) museli být u toho. Postupně nás otec učil poznávat konstrukci, údržbu a ovládání motocyklů.

V roce 1954-5, kdy byla zahájena na Slovensku výroba moto  JAWA 50 (Pařez), jsme s bratrem tento motocykl získali výměnou za harmoniku. Asi od této doby začala moje motorkářská kariéra, ale bez ŘO se nedalo na veřejné komunikaci jezdit, byl Pionýr upraven pro jízdu v terénu. Po dovršení 15let hurááá na úřad DI pro ŘO, tenkrát to byla jen taková malá kartička. Další registrace u SVAZRMu, kde mi byla vydána licence pro soutěže a terénní závody do obsahu 100ccm motorek.

V 17letech zkouška na velkou motorku. Od SVAZARMu mi byl zapůjčen motocykl Jawa 250(Pérák), který byl upraven pro terénní soutěže, na kterém jsem jezdil až do nástupu voj. zákl. služby. Pak dlouho nic, až v roce 2007, kdy sem si koupil Yamahu VX 250 Virago. Na závěr musím říct, že to pak dlouho nic neznamená, že sem nejezdil, jezdil, ale motocykly mi neříkaly pane.

 

jezdím na YAMAZE XV 250 Virago