bazilišek

Členem od 17.6.2010

69 let - vlastním jménem František Novák - bydlím v České Lípě.

Jak jsem začínal na dvou kolech. Asi jsem měl to štěstí, že jsem se narodil motorkářem a ještě jsem to netušil. Vzpomínám jak mě jednou táta říkal - až dosáhneš nohama na zem z Pionýra /pařeza/ uděláš si zkoušky .
Měl jsem to štěstí, že v době jezdilo mnoho nádherných strojů ještě z první republiky, poválečné stroje i naší produkce jako péráky a Jawy kývačky.
Děda jezdil na Ralejchu se sajdou a tátův brácha Jawu 250 kývačku, táta jednoho dne dovezl nového pincka legendárního pařeza, který se stal posléze mým prvním motocyklem - hurááá !
Čas letěl a já si pomalu začínal sedat na motorky jako byla stará AJS černý krasavec, ČZ 175 - vývozní v modré metalíze a úplně skvost té doby, Jawa 500 OHC / velké bubny /. Po čase přišla fantastická šance zakoupit Nortona ES 2, to již byla bomba ale dlouho mě nevydržel, udělal jsem to co se nedělá a půjčil jsem ho kamarádovi který se chtěl svézt. Bylo to to poslední, kdy byl Norton pohromadě. Musím ovšem podotknout, že jsem od toho nešťastníka za rozbitou motorku dostal peníze a opět dílem náhody stál v jedné garáži v Pardubicích krásný červený Matchless G - 80. Nádherný motor s krátkým zdvihem - tuším že 86 x 85.5, do republiky se dovážel v jednoválci ! Ovšem byl vyráběn i v dvouválcové verzi a obsahu 650 ccm.
To byla teprve nádhera.
Jenomže tenkrát se rodina na motorku nevešla a já byl nucen vyměnit motorku za auto, ano ano do dnes toho lituji, ale byla taková doba a já neměl peníze na oboje.
Stejně jsem občas na něčem jezdil a ejhle, hezká Yamaha XZ 550, dvouválcový polokapotovaný cesťáček, šikovná lehká motorka . A co dál ? Honda CBR 1000 F, tři kufry a šestistupňová převodovka , silný čtyřválec v otevřené verzi 140 koníků, ještě dnes tahle motorka budí respekt . Ve dvou a naložená jezdila nádherně, kdo z party šedesátníků byl někdy v Kostelci na Motodědcích mohl ji vidět v černé metalize.
V současné době sedláme s přítekyní Evou - Hondu Pan Europeana ST 1100, díky náhodě a dobrému kamarádovi jsem ji dovezl z Německa a měla najeto pouhých 6 174 km. Vlastně nová, je to rychlý a pohodlný cesťák a pro dědka úplně super stroj. Na dlouhé štreky je i pro spolujezkyni pohodlná a často se divím kolik věcí pojmou všechny kufry
Tak a to je o mě a o motorkách asi všechno.
Omyl není, ještě maličkost, na tom pařezu jsem začínal v Jeníkovicích u Pardubic a na Europeanu jezdíme v České lípě.
Zdravíme všechny dobré lidičky na motorkách a přejeme vždy jen sucho pod kolama a málo nebezpečných hlupáků kolem sebe !

 

 

jezdím na HONDĚ ST 1100 Pan European

do sezóny 2016 vyjedu na HONDĚ GL 1500 GoldWing

V půjce sezóny 2017 jsem si pořídil HONDU GL 1800 GoldWing