šéfíček

Členem od 25.4.2011

70 let - jmenuji se Mgr. Jaroslav Michálek - pocházím z Hradce Králové a nyní bydlím na chalupě 10 km vzdálené od Hradce Králové.

Jsem středoškolský učitel, vyučoval jsem zeměpis a tělesnou výchovu. Na konci tohoto školního roku odcházím do předčasného důchodu. Chci se věnovat svým koníčkům: rybaření, myslivosti a motorismu. Ten mě zaujal jako poslední a to v loňském roce, kdy jsem si po 40ti letech udělal řidičský průkaz na motocykly a na vánoce si koupil z Itálie dovezenou Yamahu  XV 535 Virago, ročník 1997. Je krásná, lehce zvladatelná i s tím výhledem, když předpokládám, že s věkem budou fyzické síly ubývat, si ji užiji. Na proloženou mám ještě motorovou koloběžku, kterou si beru na zahraniční dovolené.

Po počátečním získání jízdních dovedností a zkušeností jsem z Viraga 535 přešel na silnější motocykl: HARLEY-DAVIDSON XL 1200 L SPORTSTER. Je to pohodový, ale velice pružný motocykl v plné výbavě. Doufám, že si ho ještě dlouho užiju.

Na vánoce 2012 jsem si udělal radost. Koupil jsem  ČZ 150C z roku 1952 s propadlou veteránskou registrací. Aby z motorky byla "lidovka", tak za 2 měsíce jsem ji zrenovoval do současného stavu a na jaře ji nechám projít klubovou testací ve VCC ve Dvoře Králové n.Labem. Následně motorku přihlásím na veteránskou RZ.

Zatím jsme malá parta kamarádů, kteří si ve volnu rádi a rozumě vyjedou. Těším se, že poznám stejně založené přátele z blízkého i vzdálenějšího okolí. Od července nebudu mít žádný časový problém. Rád si po dohodě kamkoliv vyjedu.

Všem přeji mnoho šťastných a bezpečných kilometrů.

 měl jsem YAMAHU Virágo XV 535

a tu jsem vyměnil za  HARLEY-DAVIDSON XL 1200 L Sportster

veterána ČZ 150C jsem už také prodal

a ještě mám motorovou koloběžku.

nově jsem si pořídil Stadon S11

Pro relaxaci jsem si pořídil VESPU ET4 125

Do sezóny 2018 jsem si pořídil SkyTeam Gorilla 125

A v sezóně 2018 jsem doplnil svou stáj o elektrickou koloběžku TMAX SCOOTER 1500W 60V LITHIUM HARLEY STYLE EEC