Mirusek

Členem od 22.12.2015

69 let - vlastním jménem Miroslav Klouda - bydlím v Jindřichově Hradci  - dříve od řemesla po vedoucí funkce až do důchodu,  nyní OSVČ

Rád bych se připojil k vaší komunitě a jestli jsem pochopil správně v našich letech je jedno na čem jezdíme, ale nadšení pro jízdu v jedné stopě a radost ze života pokud nám ještě zdraví dovolí. A toho si vážíme.

Pocházím z Českých Budějovic, ale od 25 let jsem v Jindřichově Hradci. 10 let mi trvalo, než jsem si zde zvykl a když jsem se mohl v 40 letech vrátit, vzdal jsem to a zůstal přesto, že jsem tam měl sourozence a rodiče. Moje zájmy od mládí jsou motorky a kolo, doplněné sportem.

Jako většina nás, jsem v 15 letech začal jezdit na Pionýru Pařezu a jeho další vylepšené verzi a také na mopedech Stadion. V 17 letech to byla již opravdu motorka Jawa 175 a 250. Po roce jsem přešel na skútr Čezetu 175 a vystřídal všechny typy a to 501, 502 i 503. Potěšilo mne, že v současné době tyto skútry s přezdívkou prase oživil jistý Američan, kterého také uchvátily svým vzhledem a již vyrobil 4 ks ve verzi elektro. Byly to vynikající stroje. Jen cena 300 000 bude asi dost limitující. Samozřejmě jako u většiny přišli po 25 letech děti a motorky šly stranou i když pak jsem občas jel na Číze 175 s vozíkem PAV jezdil. Skůtrařem jsem přesto zůstal asi na celý život. A důvod? Přišel jsem dávno na to, že kryty ha nohy a plexi  proti větru a dešti nemá chybu. Pak jsem léta jezdil jen na kole a v 50 vyměnil za horská kola pro jejich robustnost o možnost jet cestou necestou a nemuset si moc omezovat rychlost. Zvlášť ve sjezdech. Svůj opětovný začátek na motocyklech jsem začal v roce 2007 a to skútrem Peugeot Elyseo 50. Sloužil dobře a  zpočátku mi to postačovalo se přemisťovat po okolí 70-80 km/hod. Když se mi ale pracovně ulehčilo, zatoužil jsem po větším skútru hlavně SUZUKI Burgman 650 a po dlouhém vybírání a zkoušení i doporučeních se rozhodl pro PIAGGIO X8  400ie. Zatím naprostá spokojenost. To co jsem najezdil za celé roky na 50, jsem najel jen přes léto za 2 měsíce.

Protože jsem byl stále samotář, rád bych se připojil do vaší komunity a ještě rád využíval aktivně náš drahocenný čas, kterého si vážíme více, než mladí.

Jezdím na PIAGGIO X8 400ie