Pepan559

Členem od 13.12.2018
 
67 let - vlastním jménem Josef David - bydlím v Ostrově
 

Na motocyklu jezdím od svých patnácti let. JAWU Pionýr v mých osmnácti letech vystřídala JAWA 250 "panelka". Když jsem na toto moto ulovil svojí manželku, šla motorka stranou a do popředí se na dalších dvacet pět let dostala rodina. Když děti odrostly koupil jsem si Choppera Yamahu Dragstar Clasic 1100. Ani k tomuto stroji jsem neměl žádných připomínek. Přesto jsem si splnil svůj sen a po delší době získal GW 1800. Dobře na silnici sedí, pokud nejsou zrovna na silnici v Česku všudypřítomní "hadi". Je to skvělý stroj pro cestování i pouhé "kochání se " za přijatelné rychlosti kolem 90km/hod. Velký úložný prostor v bočních i zadním kufru sebou umožňuje vzít i půl šatníku a samo, že také půl lednice. Solidní spotřeba benzinu dovoluje ten přepych, že se na dálkových výletech nemusí stavět u každé čerpací stanice.

Před cca dvěma lety jsem vyzkoušel jízdu na tříkolce CAN AM SPYDER Bombarder. Je to něco jiného než dvoukolá klasika. Ano, souhlasím s názorem zarytých motorkářů, že "Motorka má mít dvě kola". Ano má. Ale kdo nezkusil, neuvěří. Kdosi, kdo testoval tento stroj ( rozuměj tříkoláka) v Alpách na stránkách Moto časopisu napsal, že teprve po najetí cca 400 až 500km si začneš jízdu na tomto stroji vychutnávat. Měl pravdu. Po prvních kilometrech za řídítky tříkolky jsem byl rozhodnut vrátit stroj původnímu  majiteli. Vydržel jsem a dnes toho nelituji.

Mám-li popsat nedostatky strojů na kterých jezdím - nedostatek je na mé straně. NEDOKÁŽU OBĚMA STROJŮM ZAJISTIT DOSTATEČNĚ DLOUHOU SEZONU

Jezdím na HONDĚ GL 1800 Goldwing

A mám ještě CAM AM SPYDER Bombarder 1300