Phil_Marlowe

66 let - vlastním jménem František Zbořil - žiji v Poličce spolu s manželkou, která má pro moje úlety (motorka je jedním z nich) hodně pochopení.

Profesí jsem nyní obchodník ve strojírenství, ale dvě desetiletí jsem byl železničář, nejprve strojvedoucí (dokonce ještě parní a potom i všech ostatních trakcí), pak strojmistr a loko dispečer. Záliby mám takové všehochuťné, mám rád psy, knížky (hlavně anglosaské a severské), internet, zbraně, víno a samotu na mojí chatě v lese. Nejvíc ale miluji svoji dlouholetou manželku, která mě vždycky podrží a podporuje a ze které pravděpodobně vychovám i kvalitní batůžek. Moje začátky s motorkami byly velmi podobné jako u ostatních kolegů: Od cca osmi let načerno Pařez, od patnácti už oficiálně dnes již zapomenutý Simson Star (s pevným světlem a blinkry na řidítkách) nějaké ty Babetty a pak Simson S51 Enduro až do roku 1992, kdy jsem na něm vyjel naposledy. Pak až do letoška jenom a jenom plechovky, ve kterých jsem se najezdil soukromě i služebně moc a moc a to jak doma tak i po Evropě. Letos jsem si ke kulatým narozeninám nadělil 125ku skůtr KYMCO Agility, abych se takříkajíc rozjezdil. Za tři měsíce a tři tisíce km mě to chytlo tak, že Agilitka musela do světa a já jsem hledal a taky našel moji novou lásku (manželka ji toleruje) Yamahu Virago XV750. Problém byl pouze v tom, že jsem si v průběhu let nějak zapomněl udělat papíry na velké motocykly, takže jsem se stal v místní autoškole nejstarším žákem. Dopadlo to dobře a ze mně je teď zase v něčem začátečník. Vzhledem k věku, zkušenostem a povaze si zatím - a doufám, že i do budoucna - zachovávám k ježdění respekt a neblázním.
Motorka mě pomáhá vyrovnávat se se stresem, podívat se jinýma očima na zemi okolo sebe a odreagovat se. Do společnosti Motorkářů nad 60 let mě táhne možnost seznámit se a pobýt s lidmi, kteří mě dokážou něčím obohatit a s nimiž se, věřím, mohu i
dobře pobavit.

jezdím na YAMAZE XV 750 Virago